• DTS Jeugd Zaalvoetbaltoernooi

    DTS Jeugd Zaalvoetbaltoernooi – Tweede editie met nieuwe hoogtepunten

    Na het succes van vorig jaar konden de jeugdige DTS-spelers dit jaar opnieuw deelnemen aan het zaalvoetbaltoernooi tijdens de kerstvakantie. Waar er vorig jaar slechts nog 2 categorieën waren (F-jes/JO8 en JO9/10), had dit jaar elke jaargroep een eigen toernooi. Bovendien was het toernooi uitgebreid met de JO11.

    Het evenement vond plaats over twee dagen, op 27 en 28 december in sporthal ’t Riet. Ook dit jaar werden spelers uit alle teams door elkaar gemixt. Dankzij het onverminderde enthousiasme van de deelnemers werd het wederom een onvergetelijke, sportieve afsluiting van het jaar.

    Dag 1: Een vliegende start voor F-jes, JO8 en 9

    Op de eerste dag beten de F-jeugd het spits af. Zij betraden het veld als voetbalclubs uit de eredivisie. De tribunes zaten vanaf het eerste moment vol met familie en vrienden die elk goal meevierden. Uiteindelijk was het FC Twente die alle wedstrijden wist te winnen en daarmee de toernooizege binnenhaalde. De spelers straalden trots bij de prijsuitreiking, waarbij iedereen een welverdiend applaus ontving.
    Nieuw dit jaar was de mogelijkheid om het toernooi te volgen via de app Tournify, waarmee deelnemers en supporters eenvoudig het speelschema en de uitslagen konden inzien. Tegelijkertijd was er nog steeds de traditionele flipover waar de uitslagen op werden genoteerd zodat deze zichtbaar waren voor aanwezigen. Het beste van 2 werelden!
    Na de F-jes was het de beurt aan de JO8, verdeeld over zes landenteams. Dit zorgde voor een spannend toernooi met verrassende uitslagen. Beide halve finales werden zelfs beslist via strafschoppen. Deze moesten van grote afstand op leeg doel worden geschoten, nog niet zo makkelijk. Spanje en Argentinië wisten dit het beste te doen en gingen door naar de finale. Deze wist Argentinië vervolgens overtuigend te winnen en pakte de cup.
    In de middag werden de twee kleine velden vervangen door één groot veld met grotere goals. De JO9 was aan de beurt en speelde eveneens als landenteams. Brazilië bleek dé verrassing van de dag. Hoewel ze in de poulefase als vierde eindigden, wisten ze in de knock-outfase door te stoten naar de winst.
    Na de eerste dag konden we terugkijken op spannende wedstrijden en mooie doelpunten. Maar het plezier en de sportiviteit stonden voorop, mede dankzij de coaching en begeleiding van de vele vrijwilligers die o.a. bestonden uit de meiden onder de 20 en vele ouders. Er werd positief gecoacht, en er hing een sfeer van samenhorigheid. Soms zou je willen dat het altijd zo was langs de lijnen.

    Dag 2: Nieuwe energie, met de J0-10 en 11

    Met de JO10 in de ochtend van de tweede dag groeide het toernooi in intensiteit, met veel spannende wedstrijden en mooie doelpunten. Talent en doorzettingsvermogen waren in overvloed aanwezig. PSV domineerde het toernooi en wist ook de spannende en aantrekkelijke finale tegen Feyenoord met 4-2 te winnen.
    De dag werd afgesloten door de JO11, de nieuwe categorie die dit jaar voor het eerst meedeed. Wat een energie en spanning! De teams waren enorm aan elkaar gewaagd, wat leidde tot spectaculaire wedstrijden. Frankrijk ontpopte zich als een ware cupfighter door steeds terug te komen op cruciale momenten. Ook in de finale tegen Nederland scoorden ze vlak voor tijd de winnende 1-0. Zij mochten dus als laatsten de grootste beker omhoogtillen en daarmee kwam het toernooi tot een mooi einde.
    Een traditie in de maak
    Dankzij het enthousiasme van organisators Willem van Voorst en Gert van Turenhout, die vorig jaar het initiatief namen en de inzet van vele vrijwilligers, is het DTS Jeugd Zaalvoetbaltoernooi wederom een groot succes geworden. “De uitbreiding naar twee dagen en het betrekken van meer leeftijdsgroepen gaf extra uitdagingen,” aldus Willem en Gert. “Wij kunnen gelukkig goed en snel met elkaar schakelen. En uiteraard ook grote dank ook aan de vele vrijwilligers. We zullen wel even moeten bijkomen na deze intensieve tijd, maar we hebben zoveel positieve reacties gehad dat we de ambitie hebben om het volgend jaar nog groter te maken. Want het is gewoon prachtig om te zien hoe kinderen uit verschillende teams met elkaar zo’n goed spel kunnen laten zien. Het zijn de blije gezichten waar je het voor doet.”
    Met deze prachtige editie kunnen we niet anders dan hopen dat dit toernooi een jaarlijkse traditie wordt. Op naar een derde editie volgend jaar, met misschien wel drie dagen…